Respirator Manleya

-11. Respirator Manleya45. Jest to prosty aparat, zasilany gazami dopływającymi do niego pod niskim ciśnieniem. Pracuje na zasadzie rozdzielacza wentylacji minutowej. Po nastawieniu objętości oddechowej respirator samoczynnie dzieli dostarczaną mu wentylację minutową z odpowiednią częstością. Autorzy gorąco zalecają ten aparat. Nowsze modyfikacje obejmują aparaty typu Brompton Manley i Manley Pulmovent46. Respirator Manley Servovent jest uniwersalnym aparatem, generatorem przepływu objętoś- ciowozmiennym i sterowanym objętością. Zasilany gazami sprężonymi.

-12. Respirator Howellsa47. Przystosowany do użycia na oddziale lub w sali operacyjnej. Niewielki aparat zasilany gazami sprężonymi do pracy w układzie bezzwrotnym. Objętościowozmienny. Zmiana z wdechu na wydech następuje po opróżnieniu worka oddechowego nastawioną wcześniej objętością oddechową.

-13. Respirator Beavera48. Sterowany objętością i czasowozmienny. Napędzany elektrycznie. Małe wymiary, przydatny w transporcie. 14. Respirator pediatryczny Loosco49. Układ bezzwrotny z małą przestrzenią martwą. Czas wdechu nastawiany jest za pomocą elektronicznej zastawki z użyciem zmodyfikowanej rurki T Ayre’a. Wentylację minutową nastawia się za pomocą przepływomierza, a objętość oddechowa zależy od ustawionego wcześniej czasu wdechu. Może być łatwo napędzany ręcznie w razie awarii układu elektrycznego. Odpowiedni dla wcześniaków, noworodków i dzieci w wieku 1-2 lat.

One comment to Respirator Manleya

  • Experto  says:

    Stary dobry manley 🙂

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>